Najczęściej wybierane terminy ślubów i wesel przypadają na letnie miesiące. Bardzo słoneczna pogoda przemawia chyba do każdego. Możliwość założenia zwiewnej sukni i sandałków, bez dodatkowych elementów garderoby, to ulga dla ciała. Letni klimat wesel ma swój urok. Jednakże myśląc o lecie zapominamy o przygotowaniu się na bardzo duże temperatury. Zawsze bierzemy pod uwagę możliwość wystąpienia deszczu, burzy, ale upał może również nas zaskoczyć. Jakie działania podjąć, aby tropikalne temperatury nas nie zaskoczyły?

Ubiór

Suknia Panny Młodej nie powinna być uszyta z grubego, a co gorsza sztucznego materiału. Postawmy na zwiewną, delikatną suknię, która nie będzie krępować ruchów. Sztywne tkaniny, opinające ciało nie dadzą nam poczucia komfortu, tym bardziej jeśli źle znosicie wysokie temperatury. Buty to kolejny punkt na naszej liście. Nie musicie zakładać szpilek, czy czółenek, odkryjcie stopy i załóżcie sandałki!  Jeżeli martwicie się o makijaż, warto zaopatrzyć się w bibułki matujące, które odświeżą nam make-up. Nie zapomnijcie również o mgiełkach utrwalających makijaż, one także zapobiegną przedwczesnemu rozmyciu się makijażu. Ostatnia rzecz w wyglądzie Panny Młodej to fryzura. Wysokie upięcia, będą na pewno bardziej korzystne, niż rozpuszczone włosy, które mogą nieprzyjemnie przyklejać się do ciała.

Garnitur Pana Młodego, tak samo jak suknia, nie może być wykonany ze złej jakości materiału. Musi być on lekki i przewiewny, najlepiej sprawdzą się te wykonane z lnu, bądź cienkiej wełny. Na awaryjne sytuacje warto zaopatrzyć przyszłego męża w dodatkowe koszule na zmianę. Nigdy nie wiadomo co może się przytrafić w takie upały.

Menu

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego menu, weźcie pod uwagę również wysoką temperaturę. Zrezygnujcie z tłustych, ciężkostrawnych potraw. Alternatywnym wyborem będą lekkie zupy np. chłodnik, albo bar sałatkowy, gdzie każdy z gości będzie mógł skomponować swoje własne danie. Naszym zdaniem takie kompromisy wyjdą każdemu na dobre.

Napoje dla każdego

W tak upalne lato schłodzone napoje nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem. Tym bardziej, iż powinniśmy przy wysokich temperaturach spożywać jak najwięcej płynów. Mrożone herbaty, czy napoje wystawione w specjalnych dozownikach, przyciągną uwagę każdego gościa. Jeśli na naszym weselu jest również alkohol, musimy pamiętać, aby zapewnić gościom stały dostęp do wody, ponieważ pragnienie będzie zdecydowanie wyższe.

Drink bar

Wspomniany wyżej alkohol, to nieodzowny element przyjęcia. Jeśli zamawiamy na wesele barmana, poprośmy go o przygotowanie odpowiednich, schłodzonych drinków. Możemy pokusić się o wystawienie dozowników ze słodkim winem np. sangrią, lub cydrem. Te trunki, podane w niskiej temperaturze smakują wyśmienicie.

Lody dla ochłody

Atrakcje dla gości to jeden z wielu punktów planowania wesela. W upalne lato miłym zaskoczeniem będzie budka z lodami. Mogą to być zwykłe, kręcone lody włoskie, czy różnego rodzaju sorbety. Dla większego urozmaicenia polecamy lody tajskie! Wyrabianie takich lodów na żywo, ze składników, które sami wybieramy to nie lada atrakcja. A smak? Obłędny!!

 

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *