Biżuteria ślubna w dzisiejszych czasach, odgrywa ważną rolę w dopełnieniu całości stylizacji ślubnej. Kolczyki, naszyjniki czy bransoletki są mile widziane u każdej Panny Młodej. Jednak zawsze pojawia się problem przy wyborze tej odpowiedniej błyskotki.

Alternatywą jednak może okazać się dekoracyjny tatuaż, wykonany na dowolnej części ciała. Taka forma biżuterii zaskoczy każdego. Będzie to na pewno innowacyjny pomysł dla wielbicielek stylu boho.

Nazwa stylu: Mehendi

Mehendi to prawidłowa nazwa dla tego typu dekoracji. Oznacza ona hinduski zwyczaj dekorowania dłoni i stóp Panny Młodej skomplikowanym wzorem. Tradycja hinduska jest bardzo stara i trudno jest określić gdzie i kiedy powstała. Najczęściej spotykanymi wzorami w mehendi są motywy roślinne, kształty geometryczne, wzory celtyckie i chińskie. Malowane są za pomocą henny, która dobrze kontrastuje się na opalonym ciele. Najpopularniejszym kolorem henny jest brąz, ale można spotkać się z pomarańczowo-czerwoną barwą, a nawet z białą.

Taki tatuaż umieszcza się przede wszystkim na wewnętrznej i zewnętrznej stronie dłoni oraz na stopach. Jest to korzystne przede wszystkim dlatego, iż temperatura ciała w tych miejscach sprzyja dłuższemu utrzymywaniu się tatuażu. Jednak nie musimy ograniczać się do podanych części ciała. Nic nie stoi na przeszkodzie wykonania zdobień na całym ciele.

A jak z trwałością?

Trwałość tatuaży zależy od jakości użytej pasty z henny oraz od ozdabianego miejsca na ciele. Tatuaże białe utrzymują się na ciele znacznie krócej niż te wykonane z brązowej pasty. Jest to przeważnie okres od jednego (dla białego) do trzech tygodni (brązowa henna).

Decydując się na taką formę biżuterii należy liczyć się z tym, że czas jej wykonania będzie znacznie dłuższy niż zakup gotowej biżuterii w sklepi. Malowanie zazwyczaj trwa koło kilku godzin. Jest to oczywiście uzależnione od wybranego wzoru i ilości miejsc na ciele, gdzie taki tatuaż chcemy wykonać. Najlepiej wybrać się na taki zabieg kilka dni przed ślubem.

Nie jesteś fajną tatuaży, lub nie masz cierpliwości?

Dla osób mniej cierpliwych są ułatwienia w postaci gotowych, naklejanych tatuaży. Nie różnią się one praktycznie niczym w porównaniu z tymi malowanymi, za wyjątkiem trwałości. Naklejane tatuaże utrzymują się na ciele przez około 5 dni.

Na pewno wśród Was znajdą się zwolennicy jak i przeciwnicy takiej formy biżuterii. Nie wszystkim tatuaże muszą przypaść do gustu. Najczęściej widujemy tradycyjną biżuterię, lecz bądźmy odważne i próbujmy nowych trendów! Na pewno zaskoczycie miło swoich gości, a wesele zapadnie im głęboko w pamięci. Wybór należy do Was 😊

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *