Zanim zdecydujecie się na wysyłanie zaproszeń wśród gości, warto wstępnie poinformować ich o dacie swojego ślubu. Bardzo modnym w ostatnim czasie jest zwrot save the date. Nie jest to co prawda typowe zaproszenie, lecz grzecznościowa informacja, wyrażona w nowoczesnym stylu. Czy warto zastosować taką praktykę? Jak najbardziej!!

Jest to bardzo pomocne, w przypadku, kiedy Wasz ślub przypada w tygodniu. Wielu gości oprócz przygotowania się do uroczystości, musi zaplanować dni urlopowe w pracy. Z doświadczenia wiemy, że z tym czasami jest pod górkę.

Zalety save the date

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać sytuacji, w której dowiadujecie się o ślubie na miesiąc wcześniej. Wpadamy w panikę, czy aby na pewno zdołamy wszystko zaplanować, w tak krótkim czasie. Powodów, dla których ta wiadomość dociera do Was tak późno jest wiele. Opóźnienie na poczcie, zaproszenie źle zaadresowane…i tak w nieskończoność.

Dlatego, by uniknąć takich sytuacji, z pomocą przychodzi wspomniane save the date. Głównym jej atutem jest wzrost grona gości na ślubie. Informując ich z wyprzedzeniem, dajesz im czas na dokładne zaplanowanie danego dnia.

W jaki sposób można zawiadamiać?

Jeśli głowicie się nad formą zawiadomienia, to nie musicie się martwić. Sposobów jest mnóstwo, wszystko zależy od Ciebie i Twojego zaangażowania.

– Poczta

To pierwsza rzecz, która nam się kojarzy wysyłaniem zaproszeń. Odpowiednio dobrane i zaadresowane kartki, wystarczy rozesłać wśród osób, które chcesz zaprosić. W taki oto sposób dajesz danej osobie do zrozumienia, że może czuć się zaproszona na ślub. Tym bardziej, gdy uroczystość ma miejsce w tygodniu, okazujesz drugiej osobie szacunek do jej czasu.

– Facebook

Idąc z duchem czasu, możemy pozwolić sobie na utworzenie takiego wydarzenia, w serwisie społecznościowym. Tutaj jednak musimy pamiętać, że przekazanie informacji w taki sposób, może udać się wśród bliskich znajomych. Styl takiej komunikacji jest im dobrze znany. Jednak myśląc o pozostałych, nie do końca mogą to dobrze odebrać, a nawet poczują się urażeni. Zastanówcie się czy warto zaryzykować, czy skorzystać z innych form zawiadomienia?

-SMS

W świecie, gdzie każdy ma dostęp do telefonu, nie można przejść obojętnie obok informacji sms. Możesz wysłać wiadomość do każdego z osobna lub w formie zbiorowej. Tutaj wybór należy do Ciebie. Jeśli chcesz podejść do każdego gościa z szacunkiem, roześlij wiadomości indywidualne. W takim SMS-ie podaj datę uroczystości i poinformuj, że właśnie komuś zaplanowałeś dany dzień.

– Poczta elektroniczna

Przebrnęliśmy kolejkę na poczcie, ale czas jaki tam spędziliśmy, mogliśmy wykorzystać na zupełnie inne rzeczy. Dlatego kolejną opcją jest wysłanie zawiadomienia mailem. Szybka forma przekazania wieści, nie kosztująca nas wiele czasu. Tutaj również możemy skorzystać z opcji wiadomości zbiorowej lub indywidualnej.

Nie zapominajmy o starym, sprawdzonym sposobie rozpuszczenia wici wśród rodziny: PLOTCE. Wystarczy tylko ,,uderzyć” do odpowiedniej osoby, a informacja o Waszym ślubie nikogo nie ominie!!

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *