Okres letni, to okazja do stworzenia niezapomnianego klimatu weselnego, za pomocą wzorów i kolorów, które jednoznacznie kojarzą się z wakacjami. Pomysłów na ich realizację jest mnóstwo. Znajdziecie je tak naprawdę wszędzie. My dzisiaj postaramy się dla Was uchwycić motyw marinistyczny. Granat, biel, czerwień – to kolory dominujące. Jednak nie na tym kończy się przygoda z tym tematem przewodnim. Zapraszamy do dalszej części artykułu!

Po pierwsze wspomniany już kolor dominujący: granat-biel-czerwień. Jeśli nie wybraliście jeszcze koloru przewodniego, to taki zestaw na pewno będzie ze sobą współgrał. Można go zastosować w postaci bieżników, czy obrusów w biało-granatowe pasy. Dla przełamania koloru idealnym dodatkiem będą serwety w kolorze czerwieni. Bieżniki pasują zarówno do stołów okrągłych, jak i prostokątnych.

Kolejnym punktem są wszelkiego rodzaju dodatki. Pierwszym z nich są zaproszenia. Należy już od samego początku zaakcentować motyw przewodni wesela, przemycając go właśnie w zaproszeniach. Dodatki kotwicy, węzła, czy wspomnianych już wcześniej granatowo-białych pasów, będą pięknie komponowały się na zaproszeniu.

Następnym dodatkiem jest lina żeglarska. Gruba, skręcona, związana w węzły, może być wykorzystana w różny sposób. Zaczynając od związania wiązanki ślubnej, świetnie sprawdzi się jako dekoracja tablicy usadzenia gości, czy ozdoba krzesła.

 

Nadmorskie dekoracje stołu

Usadzenie gości jest niezwykle ważnym elementem podczas przygotowań. Zawsze podchodzimy do tego zadania bardzo sumiennie. Nie zapominajmy jednak, iż dekoracje stołu Waszych gości również odgrywają dużą rolę. Oprócz zastawy, potraw, czy napojów, które stanowią nieodłączny element dekoracyjny, musimy przemycić kilka drobiazgów, które nadadzą charakter organizowanego przyjęcia.

Na początek zacznijmy od winietek. Proste, ale jakże ważne karteczki informacyjne. Każda zaproszona osoba będzie mogła w szybki sposób zlokalizować swoje miejsce. Wydrukowane w kolorze przewodnim, z dodatkiem morskiej grafiki, od razu nakierują gości o jakiej stylistyce będzie całe przyjęcie.

Mówiąc o drobiazgach, na pewno każdy zapomina o banalnym dodatku jakim są serwety. To nie tylko praktyczny dodatek, ale również dzięki nim możemy stworzyć bazę do przygotowania całej aranżacji stołów.

Wszelkiego typu muszelki, rozgwiazdy porozkładane na całym stole, będą podkreślały nadmorski klimat wesela. Jeśli chodzi o oświetlenie, na stołach nie może zabraknąć świec. Powkładane w słoiki z piaskiem, albo w lampiony, przypominające latarnie morskie, będą spójnym dodatkiem.

Bardzo polecamy zorganizowanie wesela o podobnej tematyce na plaży nad szumem morza. Muszelek Wam nie zabranie, a goście mogą podpłynąć wynajętą łódką. Goście po takiej uroczystości pomyślą pewnie, że planujecie wypłynąć w podróż poślubną kajakiem dookoła świata i to też jest świetny pomysł!

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *