Na pewno jednym z pierwszych elementów planowania wesela będzie dla Was decyzja czy zagra zespół na żywo, a może muzykę puszczać ma DJ? Jeżeli budżet macie skromniejszy lub po prostu nie pasuje Wam opcja pierwsza albo druga możecie wybrać własną muzykę z laptopa!

1)DJ

Najczęściej ostatnio spotykany na weselach jest DJ, który praktycznie zawsze jest przy okazji wodzirejem, tak więc 2 w 1. Taka osoba będzie prowadziła przyjęcie, zapraszała gości na parkiet i umilał czas różnymi zabawami weselnymi.

Przedział cenowy w jakim możemy znaleźć godnego polecenia DJ’a w większych miastach to 2200-5000zł. Oczywiście zdarzają się wyjątki jak w każdej branży, ale gdy usłyszycie cenę trzy tysiące to możecie wiedzieć, że to średnia rynkowa.

Jeżeli ktoś preferuje utwory muzyczne w oryginalnym wykonaniu, bez udziwnień to jest to jednym z plusów wyboru DJ’a. Macie także do przypilnowania tylko jedną osobę, a nie powiedzmy 5 jak w przypadku zespołu muzycznego. To jednak może przerodzić się w minus, gdy ta jedna osoba odpowiedzialna z muzykę źle się poczuje, bądź po prostu okażę się nieprofesjonalna.

2) Zespół

Wybierając zespół muzyczny macie muzykę graną na żywo. Jest to powszechnie uważane za bardziej luksusowa opcja, tak jak w przypadku najdroższych restauracji, gdzie dźwięk pianina umila Wam kolację z przyjaciółmi lub rodziną.

Zespół możecie wynająć od 5 tysięcy złotych do … tu limitu nie ma. Wszystko zależy od ilości członków ekipy, dodatkowych kosztów dojazdu i przede wszystkim ich prestiżu. Inaczej cena kształtować się będzie przy 3-osobowej kapeli z mniejszej miejscowości, a inaczej gdy zażyczycie sobie „Afromental”.

Pamiętajcie, że kilku muzyków to dodatkowe osoby, które musicie uwzględnić licząc ilość gości przy ustalaniu menu. Co prawda dania dla nich będą tańsze, ale jest to dodatkowy koszt.

3) Muzyka własna

Nie każdego stać na wydanie 3 czy 4 tysięcy na muzykę weselną, gdy cały budżet wynosi 10 tysięcy (tak można w takiej kwocie zorganizować ślub). Pomyślcie o zgraniu swojej ulubionej playlisty na pendrive. Zapytajcie Sali weselnej czy jest możliwość podłączenia się do nagłośnienia obecnego już na miejscu. Często taka opcja jest dostępna nieodpłatnie.

Przy takim rozwiązaniu poza wielkim plusem jakim jest zerowa cena jest sporo minusów:

-konieczność stałego kontrolowania muzyki,

-ryzyko rozładowania baterii laptopa, awarii pendrive’a i ogólna, tak zwana, złośliwość rzeczy martwych.

-możliwość wtrącania się gości w odtwarzanie muzyki

-trzeba przywieźć swój sprzęt i wcześniej go rozłożyć, wypróbować.

 

Podsumowując jaki rodzaj muzyki byście nie wybrali powinniście być zadowoleni. Klucz to wcześniejsze sprawdzenie wybranych opcji, wyliczenie na co możecie sobie pozwolić i przede wszystkim decyzja czym jesteście zainteresowani.

Autor: Adam

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *