Konsultant ślubny….Czy jest mi w ogóle potrzebny??

Przygotowując się do ślubu, nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużo zadań jest do wykonania przed tym ważnym dniem. Większość par młodych decyduje się na zorganizowanie ślubu i wesela samodzielnie. Twierdzą, że sprostają zadaniu, w końcu „jak trudne może to być?”. Znajomi też nie korzystali z żadnej pomocy i było bardzo fajne wesele.

Kiedy zostaje kilka tygodni do ślubu, nagle Młode Pary zdają sobie sprawę, że z listy rzeczy, które sobie przygotowały, ¾ nie zostało zatwierdzonych, bądź dopilnowanych. Zaczyna wkradać się panika, strach i niepotrzebne nerwy. A gdyby tak, zapomnieć o całym chaosie przygotowań, nerwach, nieprzespanych nocach? Brzmi to bardzo obiecująco, ale czy tak można? Odpowiedź brzmi: TAK.

W tym przypadku, na pomoc przychodzi konsultant ślubny. Oczywiście, że znajdą się osoby, dla których wynajęcie konsultanta jest sprawą abstrakcyjną, jednak coraz więcej młodych par decyduje się na pomoc wedding plannera. Jest on nieoceniony w przypadku par mieszkających za granicą, które ślub chcą wziąć w kraju i nie mają zbyt dużo czasu, aby zająć się kompleksowo organizacją uroczystości.

Pary, które podążają za nowymi trendami, czy też lubią mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, również docenią pracę konsultanta, który nie tylko zna się na obowiązującej modzie ślubnej, ale także zaplanuje całą imprezę od początku do końca.

Organizowanie takiego dnia przez konsultanta, jest bardzo skrupulatne. Od wyboru tematu przewodniego wesela, przez dobór odpowiednich dekoracji, aż do skomponowania odpowiednich dodatków do sukni ślubnej, czy garnituru Pana Młodego. Oczywiście wszystkie te rzeczy są uzgadniane z narzeczonymi. To do nich należy ostateczna decyzja w wyborze podwykonawców, menu, czy wystroju sali. Konsultant sprawuje pieczę nad tym, aby wszystko co sobie wymarzyła Para Młoda, było dopracowane do najmniejszego szczegółu.

Co zatem można zlecić konsultantowi?

Lista rzeczy jest długa, ale podstawowe tematy to:

 • Wyszukanie odpowiednich podwykonawców
 • Dekoracja Sali weselnej, kościoła
 • Dobór oprawy muzycznej podczas zaślubin
 • Wyszukanie dodatkowych atrakcji dla gości
 • Zorganizowanie transportu
 • Pomoc w wyborze biżuterii ślubnej
 • Wybór ciast, tortów, cateringu
 • Towarzyszenie przy wyborze sukni ślubnej i garnituru
 • Polecenie fryzjerki, makijażystki
 • Ustalenie harmonogramu i scenariusza wesela

 

Wynajmując wedding plannera, korzystacie z jego czasu. Z drugiej pary rąk, które za Was pojadą odebrać kwiaty, będą w Waszym imieniu dzwonić do fotografów, poproszą o wyceny i wzory bukietów ślubnych czy tortu weselnego.

Pomyślcie też, o całej bazie sprawdzonych podwykonawców, którą dysponuje taki konsultant ślubny.
Szukając fotografa, kwiaciarni czy cukierni na własną rękę, nie macie nigdy pewności czy dotrzymają terminu, czy cena jaką oferują jest odpowiednia do zakresu usług, czy sala jaką wybraliście będzie spełniać wasze wszystkie wymagania. Konsultant buduje taką listę miesiącami, sprawdzając tym samym jakość usług podwykonawców.

Jak mówimy o pieniądzach to nie rzadko zdarza się aby para młoda przekraczała swój budżet ustalony na początku organizowania wesela. Zatrudniając konsultanta masz pewność, że będzie on działał wobec konkretnie ustalonej górnej granicy budżetu i zaplanuje Wam wszystko tak, że nie przekroczycie go o złotówkę.

Podsumowując, zatrudniając osoby do pomocy przy organizacji ślubu oszczędzacie czas, pieniądze i nerwy. Nic nie stoi na przeszkodzie jednak abyście ten ważny dla siebie dzień zorganizowali sami. Pamiętajcie jednak o tym, że kluczem jest trzymanie się założonych celów, ustalenie budżetu i przede wszystkim dobra organizacja czasu. 

 

One thought to “Konsultant ślubny….Czy jest mi w ogóle potrzebny??”

 • Anna

  Oczywiście że jest potrzebny! Nie bójmy się tego powiedzieć na głos! Jeśli chcemy przetrwać ten czas przygotowań i ustaleń z partnerem, bez kłótni i niepotrzebnych spięć to dlaczego nie poprosić o pomoc kogoś, kto już to przerabiał i wie jak to ogarnąć? 🙂 ktoś Wam pomaga-a Wy macie wiecej czasu dla siebie i mozecie to spokojnie przetrwac do czasu tego wspaniałego dnia… jestem w trakcie przygotowań i ciesze sie że trafiłam pod skrzydła Państwa Wiśniewskich ☺

  Odpowiedz

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *